Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ed'g - Tpa Arritshem

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tpa Arritshem".
3. Video është e këngës "Tpa Arritshem", por nuk këndohet nga Ed'g.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ed'g - Tpa Arritshem  (Feat. E-king & Edyy)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Edyy

06/12/2009

2009-12-06T13:38:11+00:00Ref.2
Zhur e Araban jo kurr nuk N'dryshojm
Skemi mu nal per kurgjah deri sa vdekjen e gjojm
llokatro bashk jemi tipa te pa prekshem
kanuni eshte i joni ne jemi te pa vdekshem

Rep.1 E-KinG
ma i qarti nmikrofon edhe ket her o ka hin
fjala jem dot kujtohet ka me met pushk en bin
ma i miri sdi a jom une e thom qato qe kom
jeten tem sun e jeton ka diqka qe te un dallon
armiqve nuk ja rrasi krejt puna po i myt
perqata jam ka i plasi e spo din ka my zhyt
sum intereson qa bone qa bana a qa nuk bone
um intereson puna qekjo dallon prej jetes tone
heci nhapa tsigurt step bye step hiq pa u gut
kanga jem po len shej kty kallzohet jeta per rrug
ju thoni qa doni po frymen sum ma nalni
prizren bohet repi qaty krejt mun na gjani
qa boj une une kur vi // lshoj fore po boj mahi
zanin tem sdi a eke ni // tshpon ma zi sikur si burgi
une hi e un perbas // un boj un plas
un tkallzoj me hec avash // tash perinati plas

Ref.2
Zhur e Araban jo kurr nuk N'dryshojm
Skemi mu nal per kurgjah deri sa vdekjen e gjojm
llokatro bashk jemi tipa te pa prekshem
kanuni eshte i joni ne jemi te pa vdekshem

Rep.2 Ed'G
sot pi qelet dove bira // sot me e-king do i killa
sot po bojn bum do tipa // nja ka nja dost i lidha
kur une po flas // do pi tuten po shkrumohen
kadal dal po vjen dita // shum prej tyne jon ka rrzohen
i ka hi do e dove // miza ner kapuqq
spo kan qa me ba // se pe shohin tash kan huq
100 jon qu nkam // jem ma shum se bataljon
dost ti dihet ku na gjon // nese ki diqka me thon
i shtir a i but // me qa dush ti thej hunt
jom i eger e i smut // per qka dush synin e unt
shum kallaj ta boj venin // Ed-G e lshoj senin
bi qka duhet e di renin // nkofsh i zoti zima venin
per qka dush ktu jom // per femna e nenqima
sja di tuten bash kerkujt / boj dom si iroshina
ma i mpreht sikur lima // si poet i lshoj kto rima
ma i qarti o ka dihet // po dihet qka na bina

Ref.2
Zhur e Araban jo kurr nuk N'dryshojm
Skemi mu nal per kurgjah deri sa vdekjen e gjojm
llokatro bashk jemi tipa te pa prekshem
kanuni eshte i joni ne jemi te pa vdekshem


Më Shumë Këngë Nga ED'G:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet