Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eda Zari

Tags: Eda Zari, Eda Zari Band

Vendlindja: Tiranë    Jeton dhe vepron në        Mosha: 45 Vjeç   Shenja e Horoskopit: Akrepi  
Eda Zari është një këngëtare e njohur, që këndon muzikë pop. Është një këngëtare, producente, kompozitore nga Shqipëria. Eda Zari jeton prej dy dekadash në Gjermani. Qysh 4 vjeç filloi të këndojë në gjirin e familjes (nga ana e nenës) Familja Lela nga Përmeti, me 6 vjet dalja për herë te parë në skenë, me 16 vjet prezantohet profesionalisht, në festivalet nacionale të RTSH, ku pasojnë gjithashtu prezantimet si anoncuese në TVSH në bashkëpunim me Regjisorët: L. Gjata, O. Mula. Kryen Habiturën dega Kanto ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


  • Eda Zari ka këto rrjete sociale:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  23

Toka Incognita (2012)

Euphoria (2006)

Statement (2002)

Supernaturale (2001)

Lazy Standarts (1999)

The Art Of Time (1997)


» Dërgo Një Këngë »


Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017