Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Edita Sopjani - Më Thuaj Drejt Në Sy  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

19/11/2005

2005-11-18T23:00:00+00:00

Orkestrimi:

Darko Dimitrov

Këngë e albumit:

"Dashuri Verore"

Pjesëmarrëse në

Nota Fest 2005
Me inat zemër s'qohet jeta
Prano se më do
Tjetrin sa nuk e gjeta
Nuk kam kohë për pritje
Sepse ditët shkojnë
Dhe qdo gjë mbaroooon
Unë në shpirt nuk jam sentimentale
Fjalët poetike më duken banale
Kejt qka ke ti zemër më thuaj në sy
Menjëher tani
REF:(2)
Ti dhe romanca
Ke shpirt fisnik
Unë nuk kam kohë për romantikë
E hajde lëri fjalët tani dhe më thuaj drejt në sy

Unë e till në zemër kam qëlluar
Libra e romane s’jam duke lexuar
Dashuria nuk kërkon aq filozofi më thuaj drejt në sy
Unë në shpirt nuk jam sentimentale
Fjalët poetike më duken banale
Kejt qka ke ti zemër më thuaj në sy
Menjëher tani
REF:(4)
Ti dhe romanca
Ke shpirt fisnikë
Unë nuk kam kohë për romantikë
E hajde lëri fjalët tani dhe më thuaj drejt në sy


Ky tekst u dërgua nga Xx
Më Shumë Këngë Nga Edita Sopjani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet