Më mbaj mend (për 1 muaj)

Etmond Mancaku - Premtim Ne Nate Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Diten e lame
puthjen e nates e dhame
dhe nje lamtumire
ne heshtje ne e thame.
duket si enderr ky cast
qe nje mengjes pret ta largoje
dhe serish ne buzet e saj
puthjen time pres ta zgjoj
pres ta zgjoj.

naten e lame
duke pritur mengjesin t'agoje
me shpresen e tretur ne terr
se mos endrra ishte nje loje.
por tashme gjithcka ish e kote
kur mendoj se tashme nuk je
kete dhimbje te heshtur o nate
vetem henes une ja tregoj
ja tregoj.

bridge: u larguam pa thene asnje fjale
s'di pse ate cast ndjeva mall
kur ne te dy yje pa faj
per aromen e trupit qe fle
ne tjeter shtrat ne tjeter ndjenje,
e floket kur era e lehte
binin mbi diten ne naten e nxehte
ate enderr qe zgjon dashuria
ne gjumin qe s'fle.
u larguam pa thene asnje fjale
s'di pse ate cast ndjeva mall
kur ne te dy yje pa faj
dhe per cdo enderr qe qiellit ja lame
u larguam dhe loti na ndau
per t'mos qene si me pare,
por ne kalimtare te rastit qe flaisn nen ze.

ref: dikur ishim ne qe terrin e ndame
tani yjet zot te nates jane
dikur ishim ne qe qiellit i lame
ate premtim qe ti dhe une s'e mbajme.
dikur ishim ne qe terrin e ndame
tani yjet zot te nates jane
dikur ishim ne qe qiellit i lame
ate premtim qe ti dhe une s'e mbajme.

bridge: ....
refreni....


Etmond Mancaku - Premtim Ne Nate
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Premtim Ne Nate".
3. Video është e këngës "Premtim Ne Nate", por nuk këndohet nga Etmond Mancaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Etmond Mancaku:


Komente 0