Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

A S'më Thua?

Çfarë është dashuria,
Për ty,a nuk më thua,
A dhëmbe ndonjëherë,
A qave ti për mua?

A netëve nuk flije,
Dhe ecje vetëm në shi,
A hëna e sharruar,
Të bënte shoqëri?

Detit a ju lute,
Pas të më sjelli,
Dhe në zemrën time,
Tjetër lule mos mbjelli?

A fjete ndonjëherë,
Me zemrën bosh,
Ëndrrat a ti hodhën,
Si plehra në një kosh?

I the dikujt të dua,
Pa pritur shpërblim,
A shpirti tu thërmua,
Siç ndodhi me shpirtin tim?

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0