Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Do Këndoj E Do Vallëzoj

Këtë natë me hënë të plotë...
do këndoj e do vallëzoj...
gotën,do ta mbush me lotë...
dhe për ty dolli do çoj!!!

Të jesh mirë,uroj nga zemra...
netëve të flesh I qetë..
dhe nëse të vi në ëndrra..
Zbomë,siç bën era me retë!!!!

Dhe nëse më shikon...
ashtu në rrugë,rastësisht...
nuk kërkoj të më flasësh...
ktheje kokën,qëllimisht!!!!

Dhe kur për mua të të thonë...
që jam bërë gjysmë njeri...
mbushe gotën me verë plotë...
ngrije një dolli dhe ti!

Unë do pi për robërinë...
që më solli dashuria...
kurse ti për lirinë...
që të falën lotët e mia!

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0