Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Buzëholla

O sa bukur kërcen çika...
me ato buzët e holla...
me fustanin pika,pika...
faqekuqe porsi molla!!!

I shkel syrin tek e tuk...
dhe e ftoj në vallëzim...
belin si lule e këput.
e bën për inatin tim!!!

I hedh sytë vërdallë,vërdallë..
na shikon një nga një...
pastaj shkon e rri përballë...
sikur nuk ka ndodhut gjē!!!

I vë këmbët një mbi një...
dhe fustanin ngre mbi gju...
seç lodron era me të...
o Zot,ç' bēhet kështu...!!!!

Herë skuqem,herē zverdhem...
veten dot më se mbledh...
si t'ja bëj I shkreti unë...
që në dorë sot ta hedh??

I mbyll sytë e ëndërroj...
Tek e puth,e prek në gushë...
diçka papritur më zgjoi...
ptu,një ketër në gëmushë

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0