Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Fotografitē

Ti pashë sot fotografitë...
malli shumë më kishte marrë..
rrezatoje porsi dritë...
siç të njoha,për herë të parë!!!

E shikoje drejtë në sy...
si më të çmuarin gur...
sa shpejtë më harrove...
sikur nuk më njohe kurrë!!!

Dhe të pyet kjo zemra ime...
ç'farë Isha unë për ty..
serenadë dashurie...
apo thjeshtë një parodi??

Dhe të pyet kjo zemra ime...
ç'farë ka ajo më shumë...
që në mendjen tënde hyri...
dhe më zboi si furtunë???

Ti pashë sot fotografitë...
Kisha kohë,s'të kisha parë..
rrezatoje porsi dritë..
seç më mbyti një I qarë!

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0