Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Dua Të Me Kujtosh

Dua të më kujtosh..
dhe ti ndonjëherë...
Kur radion të dëgjosh..
Kur jashtë të fryjë erë!!!

Kur nata të mbulojë..
çdo rrugë,çdo shtëpi...
Kur mjegulla të sundojë..
nga jugu në veri!!!

Kur dallga të ngrihet...
nxitimthi gjer në re...
me mendimin tënd..
më sill njëherë atje!

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0