Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Kur Vdes Dashuria

Tani nuk I gjejmë dot fjalët..
as në sy më nuk shikohemi...
dhe kur ëndrrat na afrohen..
si të trembur ne largohemi!!!

Vallë ku shkoi ajo ndjenjë,
aq e fortë porsi një shkëmb?
Tani mbeti veç një plagë..
që s'po mbyllet,më shumë dhemb!!!

Mos është gënjeshtër dashuria...
ndonjë përrallë,a iluzion...
që kur ndesh në rrugë dy zemra..
me thërrime I mashtron???

Dikur ishim të pandarë...
tani vajtojmë një dashuri...
askush nuk na kishte faj..
vrasësit ishim,Unë dhe Ti!

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0