Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Ç'ti Them Zemrës?

Të gjithë më flasin,më përshëndetin..
Natën e mirë,mirmëngjes...
vetëm ti qëndron I heshtur..
dhe unë mërzitur rri e pres!!!

Ç'ti them zemrës që të kërkon?
mungesën si ta justifikoj...
që s'të vi aspak ndërmend..
Jo,nuk mundem ta pranoj!!

Ndoshta është edhe gabim..
që pres si toka një vesë shi...
po s'më do,nuk ka problem..
të paktën pyetëm si njeri!!

Si një njeri që sheh në rrugë..
dhe e takon për herë të parë..
nuk do ti thuash një "ç'farë bën"?
apo thjeshtë një "Ditë të mbarë"??!!

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0