Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Bilbili Përmbi Degë

O bilbili përmbi degë..
Dua pak të të prek..
Të të them dy fjalë në vesh..
Ndoshta fati më buzëqesh!!

Më mungon shumë ajo..
Ç' ti bëj zemrës që e do..
Ta largoj nuk e bëj dot..
U mbyta gjithi në lotë!!

Kur ta shohësh o bilbil..
Në gojë mba një trëndafil..
Thuaji zemrën ja kam dhënë..
Ta ndriçojë porsi Hënë!!

Thuaji shpirtin ja kam fal..
Që t'ja bëjë dimrin behar..
Të më dojë sa e dua..
Të bëhemi mish e thua!!

O bilbili përmbi pemë..
Dashurinë mbrapa kthemë..
Të jetoj dhe unë I lumtur..
Me atë vashën e bukur.

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0