Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Vajzë Moj

Vajzë e bukur si qershi..
Do të ha e do të pi..
Do të ha si revani..
Do të pi moj si raki!!

Kur në rrugë më kalon..
Gjaku në deje më vlon..
Me fustanin pika, pika..
Ma ha zemrën çika,çika!!

Vajzë moj të të prek pak..
Të digjem pastaj në flakë..
Dhe të tallen me mua..
Unë më shumë do të dua!!

Vajzë moj,më ka marrë malli..
Si t ja bëj këtij halli..
Jam I yti moj nazjare..
Hajde shuaji këto zjarre!

- Poezi nga Edna Kapurani{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0