Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Rrahjet Zemrës Ja Dëgjoj

Rrahjet zemrës ja dëgjoj..
tingëllojnë si një serenadë..
që kur u përball me ty..
përpëlitet nëpër flakë!!

Merre tënden edhe eja..
të dehemi me dashuri..
fshehtas të vemi në një yll
dhe mos bëjmë gjullurdi!!

- Poezi nga Edna Kapurani{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0