Edna Kapurani Poezi
Edna Kapurani

Zjarr

Zjarr lëshojnë buzët e saj...
dhe unë aty dua të digjem...
nëpër flakë në më shihni..
aty lermëni,të zhuritem!!!

Mos t'ju vijë keq për mua...
do vdes aty mes dashurisë...
e kush se deshi në këtë botë..
të jetë skllav I lumturisë???

Mirë e dija që dashuria..
ndonjëherë edhe të vret...
por nuk jeton dot një njeri..
nëse vdekjen rri e pret!!!

Se unë I dua si I çmendur...
ato buzë që përvëlojnë...
ata që si kanë provuar..
thjeshtë nuk dinë të jetojnē!

- Poezi nga Edna Kapurani


- U dërgua nga EdnaKapurani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0