A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Pse Shkove

pse shkove xhaxhi gaz
e une mbeta pa ty
ishe dashuri e madhe
per mua dhe tjer femij

tani te varri yt
me lot ne sy te flas
nga malli qe kam per ty
gati sa nuk pelcas

te kujtoj per gjerat
dhe fjalet qe mi the
do te mbaj ne zemer
gjersa te jem mbi kete dhe

- poem written by Edona Aliaj


- Submitted by Edona Aliaj -

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4





Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019