Tema: Poezi Për Gjyshërit

Gjyshja Ime

ishe ajo qe mbeshtetesha ne ty
je ajo qe zemren ma ke thy
je ajo qe shkove nga kjo bot
dhe une tani per ty qaj me lot

nuk kaluan shum vdiqe edhe ti
nuk do te ndalen lotet qe rrjedhin per ty
pse oj gjyshja ime me le ne vetmi
dhe un tani per ty shkruaj poezi

TE DUA SHUM GJYSHJA IME

- poezi nga Edona Aliaj


- Poezia u dërgua nga Edona Aliaj -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8