A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Edona Llalloshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  211
  • Vendlindja:
  • Prishtine 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 40 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Edona Llalloshi është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Edona që në shkollën e ulët kishte filluar të mësoj muzikën. Ka të mbaruar shkollën e ultë dhe të mesme të muzikës. Ka studiuar dhe në Fakultetin e arteve, drejtimi i muzikës. Pas saj qëndrojnë shumë koncerte, çmime e suksese. Këngëtarja Edona Llalloshi ka marrë pjesë nëpër shumë festivale shqiptare si: ”Akordet e Kosovës”, kur ishte fëmijë, në "Show Fest 1996", "Zambaku i Prizrenit 1997" ku dhe fitoi vendin e parë, "Polifest 2002", ku fitoi vend...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Hallall Te Qofte (2018)

Live 2015 (2015)

Live (2012)

Romanca (2010)

Hitet (2010)

Pikë Në Zemër (2006)

S'dua Hiç (2004)

Borxhi I Dashurisë (2002)

Mikja E Pare (2000)

Djali I Kosoves Trime (1999)


» Dërgo Një Këngë »

Çka M'bane
Hallall Te Qofte
Për Ty Po Flas
Dite Per Dite
Fati Edhe Vuajtja
U Bo Çka U Bo
Shiu I Veres
Spontanisht
Pikë Në Zemër
Romanca


Përkthime (3)


Artistë Të Ngjashëm:

Arta Bajrami

Leonora Jakupi

Alberie Hadergjonaj

Adelina Ismaili

Elsa Lila

Anjeza Branka

Soni Malaj

Rozana Radi

Bleona Qereti

Mariza Ikonomi


Tags: Edona Llalloshi, Edona Lalloshi, Edona Llaloshi

Edona Llalloshi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019