Live Video

Edona Llalloshi - Më Prit


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/06/2003

2003-06-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"S'dua Hiç"

Pjesëmarrëse në

PoliFest 2003Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Më Prit" kënduar nga Edona Llalloshi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Edona Llalloshi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Shkurte Fejza. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Lamtumirë ty kur të thashë
Zemra ime u nda në dyshë
Shumë të dua, të kam dashtë
Vajza ime moj dallëndyshë

Se unë kur ika goce në gurbet
Mos mendo se me dëshirë
Se ky gurbeti aman ka nji dertë
Ku kam helm ësht e vështirë (x2)

Ty dhe nanen shumë ju dua
Edhe në gjumë ju përqafoj
Mendo të shkretëm moj pak për mua
Se me gurbetin goce nuk është lojë

Zemër e vogel o pritëm, pritëm
Malli për ty s'më shuhet kurrë
Se larg atdheut aman s'duroj dotë
Shpirti imë digjet si furrë (x2)Më Shumë Këngë Nga Edona Llalloshi:

Më Shumë...