Tema: Poezi Për Fenë e Krishterë


Sot Dhe Neser

Sot,
jemi ne,
jetojmë, gëzohemi
Qeshim, qajmë, hidhërohemi.
Po nesër?
Do të jemi pluhur
Që askush s'na sheh,
çdo gjë e humbur
Mbuluar nën dhe.

- Poezi nga Edona Muharremaj{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Komente 0