Më mbaj mend (për 1 muaj)

Edona Reshitaj - Asgje Nuk Ndryshojme Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Mbrëmja sa filloi, të gjithë miqtë e mirë këtu jemi mbledhur
Gotat janë mbushur plotë
Shikoj sytë e tu, dhrithërima trupin ma përshkojnë
Unë pres nga ti, e ti pret nga unë
As një hap, as unë as ti
Ikona të dashurisë pa fjalë

Nata po kalon, yjet në qiell si prush xixëllojnë
Zemrat tona rrahin fort
Ngadal dritat po fiken, ne errësirë ne vazhdojmë të vallëzojmë
Si gjethet vjeshtës kur bien ne tokë

Përpëlitem unë e ti, ne një ëndërr me plot zjarr
Te largohemi, nuk mundemi
Të afrohemi, na ndanë një mal
Dhe në shpirt i ndjej, përkëdheljet që s’më prekin
Puthjet që s’shijoj zjarrin më ndezin
Aaaaaaaa…

Te largohemi, nuk mundemi
Të afrohemi, na ndanë një mal

Dhe koha kalon, mbrëmjet vijne e shkojnë
Ne pranë e më pranë, asgjë nuk ndryshojmë
Koha iku prap, mbrëmja edhe sonte e njejtë kaloi
Ballëpërballë por asnjë hap
Dritat prap u fikën, heshtja cdo hjë rreth nesh e mbuloi
Pa fjalë vazhdojmë të mbetemi ne dy


Ky tekst u dërgua nga NitaEdona Reshitaj
Publikimi: 03/06/2012
Festivali: Top Fest 9


Edona Reshitaj - Asgje Nuk Ndryshojme
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Asgje Nuk Ndryshojme".
3. Video është e këngës "Asgje Nuk Ndryshojme", por nuk këndohet nga Edona Reshitaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0