A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Mungesa Jote

Mundohem kot.
Mundohem, por s’ia dal dot.
Mundohem me zemër e shpirt,
mundohem që ta thërras një ditë.

Më mungon thellë në zemër.
Më mungon si asgjë tjetër.
Më mungon se nuk të shoh.
Më mungon sa shumë më do.

Si ta zgjoj, t’i hapë sytë?
Si t’i them që s’ka të dytë,
se malli për të,
po më mbyt?

- poezi nga Edona


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  24

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019