A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Vuajteje

Ti më shkatrrove
Ti më bëre të vuaj
Ti më lëndove
Dhe këtë do ta paguash

Je mësuar të vuash
Je mësuar në vetmi
Pse më bëre edhe mua
E lënduar të rri me ty

Vuajtja për ty është e leht
Ti vuan nga vetmija
Pse nuk rri me të tjerët
Ti kalosh edhe vitet e mia

- poezi nga Edona


- Poezia u dërgua nga Edona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  17

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019