Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Per Nënën

Moj Nënë

Fshij lotët,
Moj nënë.
Për atë,
Të lutem mos vuaj.

Ai iku,
E shkoj.
Kujdesu për mua,
Se unë ende po jetoj.

Të lutem ,
Mos qaj.
Lotët në fytyrën,
Nuk mund ti mbaj.

I shoh syt e tu,
Dhe më bëjn të qaj.
Te lutem moj nënë,
Ti nuk ke faj.

Të lutem mos vuaj,
Se unë ende po jetoj.
E di që ai iku,
Por unë do e zëvendësoj.

Fshij lotet moj nënë,
Dhe pran ti më qëndro.
Jam unë,bijë e jotja,
Për mua ti jeto.

- poezi nga Edona


- Poezia u dërgua nga Edona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  117

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet