Më mbaj mend (për 1 muaj)

Në Krahët E Tu

Zjarrin nuk mund ta shuajm,
As unë,e as ti.
Ashtu do e lëmë të luaj,
Deri në pafundësi.

Ngjyrat e ati,
Sa bukur shkëlqejnë.
Tani kujtime të shumta,
Ndër mend, po mi sjell.

Aty ku filluam,
Dhe ende po vazhdojmë.
Dikur gjërat e ëndërruara,
Sot realitet po I bëjmë.

Asgjë nuk mungon,
Kur ty të kam pran,
Asnjëherë mos më lësho,
Një zemer në dysh nuk mund ta ndajm.

Më duaj edhe ti,
Siç unë të dua ty.
Është një jetë e tërë,
Që me ty do e ndajë.

- Poezi nga Edona

- U dërgua nga Edona -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim