Më mbaj mend (për 1 muaj)

Je Gjithëçka Për Mua

Erdhe si një rrufe,
Që tek unë po qëndron.
Erdhe si një dhurat,
Qe po më gëzon.

Je koha me,
Që plagët mi shëron.
Je drita e syve të mi,
Dhe kjo po më gëzon.

Je lumi im,
Ku loti më buron.
Je hëna ime,
Që tani më ndriqon.

Ti je ditari im,
Që të mbaj pran.
Je melodia e shpirtit tim,
Kudo në mendje të kam.

I falenderohem Zotit,
Që tek unë të solli.
Je njeriu më i mirë,
Që ai e krijoi.

- poezi nga Edona


- U dërgua nga Edona26 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim