Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vetmia

Askush nuk mund te me duaj,
Siç më doje ti,
Tani po më lë të vuaj.
Dhe për këtë s’do t’ia di

Dikur qëndronim bashk,
Tani rri në vetmi.
Kujtimet më mbajn gjall,
por zhduken kur shfaqesh ti.

Vetëm zërin tënd,
Tani e mbaj në vesh.
I kujtoj fjalët tua,
Por ato largohen pa vend.

Nuk kam nevoj për ty,
Do i’a dal edhe në vetmi.
S’kam nevoj per ty.
Këtë tani e di.

- poezi nga Edona


- U dërgua nga Edona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim