Më mbaj mend (për 1 muaj)

I Uritur

Më ndihmo,
Ti o zotëri i mir.
Kam një stomak,
Që i uritur rri.

Më jep një cop buk,
Ta shuaj këtë uri.
Mos më lë të vuaj,
Pa buk e papunësi.

Mi zgjat duart,
Dhe më ndihmo.
Kam dhe unë një familie,
Që do të jetoj.

Jam edhe unë si ty,
Por një i mjerë.
Si nuk kam mundësi.
Një cop buk ta sjellë.

Më ndihmoni edhe mua,
Të jetoj si ju.
Mos më lëni të vuaj,
Pa bukë e ujë.

- poezi nga Edona


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  8

Komente mbi këtë krijim


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet