Më mbaj mend (për 1 muaj)

Godit!

-Godit….
Se shkëmbi nuk thyhet leht.
-Godit….
Mos u frikëso nëse një zemër e vëret.
-Godit….
Me aq fuqi sa ti ke.
-Godit….
Nëse e do një jet të re.
-Godit….
Ti në shpirtin tim.
-Godit….
Ti nga malli e mllefi.
-Godit….
Nga trishtimi e urrejtja.
-Godit ….
Se ti ishe ai që e deshta.
-Godit….
Ti thell në mua.
-Godit….
Do duroj sepse TË DUA.
-Godit..
Godit ,godit vetëm godit.
-Godit….
Mos e lë veten të vuaj.
-Godit….
Se dikush do e paguaj
-Godit ….
Dhe mos u frikëso.
-Godit….
Dhe zemrën tëndë lehtëso.
-Godit….
Por mos harro se po e vret dikë që të do.

- poezi nga Edona


- U dërgua nga Edona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Komente mbi këtë krijim