A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin

28 Nëntori

Ngrita sot flamurin,
dhe po festoj.
Për ty moj Shqipëria ime,
qe asnjëherë nuk do të harroj.

Këtu kam derdhur gjak,
këtu fala trupin tim.
Jetën time e dhash,
që ti ta gëzosh pavarsinë.

Gëzohuni ju shqiptar,
anë e mbanë ku jeni.
Një vend të pavarur,
sot ne e kemi.

Mos ndalni ju,
valle as gëzim.
Këtu kam lindur,
e këtu do e fal shpirtin tim.

- poezi nga Edona


- Poezia u dërgua nga Edona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  213

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019