A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Lotët

Të zhytur në oqean,
Jan syt e mi.
Lotët që faqet mi lajnë,
Sot bien për ty.

Si perlë e thjesht,
Mbi faqe kalojnë.
Ma kujton kohen tonë.
Sa herë për ty mendoj.

Mundohem ti mbaj,
Por është e kotë.
Mundohem ti ndal,
Por se bëj dot.

Jan syt e mi,
Që për ty derdhin lotë.
Një oqean pa fund,
E ndjej në zemër sot.

- poezi nga Edona


- Poezia u dërgua nga Edona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  19

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019