A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nëna

Sa duar të buta ke,
Ti kur më ledhaton.
Sa lëkur të but ke,
Ti kur më përqafon.

Zëri yt i ëmbël,
Thell në mua buron.
Dashurin tënde,
Çdo fëmijë e donë.

Ninullat e tua,
Gjithmonë i mbaj mend.
Ti ke një zemër të butë,
Që për çdokënd ka vend.

Të dua moj NËNË
Si dy syt e mi.
Shpirtin tim ty ta fal,
Që ti të jetosh në pafundësi.

- poezi nga Edona


- Poezia u dërgua nga Edona -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  234

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019