A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Dashurinë e Humbur

Bukuria Jote

Veç zhurmë,
E vales tënde ndihet.
Vetëm flokët e tu,
Me erën vallëzojnë.

Vetëm era jote,
Më përcjell mua.
Dielli vetëm,
Në qiellin tënd ndriçon.

Dëshpërimi yt,
Nuk mund të shihet
As shiu në dritare,
Më nuk ndihet

Zogjtë e pranvervs,
Mbi ty fluturojnë
Dhe bukurin tënde,
Anë e kënd botës e tregojn.

- poezi nga Edona


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019