A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Dëshmorët E Hasit

unë jam një zog
që linda në has
me zërin tim
sot dua t'ju flas

edhe pse sdi mir
ndoshta fjalët i shqiptoj
me zërin tim sot
do tju ligjëroj

per dëshmorët e hasit
qe s'durojn robri
me gjakun e tyre
shkruan emrin LIRI

- poezi nga Edonita Leniqi


- Poezia u dërgua nga Nitaa -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.7 / Votuan:  6


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019