Live Video

Eduarda Isufi - Në Bankat Shkollore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

20/05/2017

2017-05-20T20:29:59

Pjesëmarrëse në

Diamond Fest 2017Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Në Bankat Shkollore" kënduar nga Eduarda Isufi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Eduarda Isufi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Corona. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ne bankat shkollore moj mike
Dy zemra u deshën dikur
As vet nuk e di si më ike
Dhe zemrës i vure një gurë(2X)

U ndamë në erësirë jeta ndarje ka
Por se zemra lamtumirë Zemrës nuk i tha(2X)

Dashuria e parë nuk harrohet
Dëgjoje kët fjal që t´trondit
Se mali me mal nuk bashkohet.
Por njerzit takohen një dit(2X)

U ndamë në erësirë jeta ndarje ka
Por se zemra lamtumirë Zemrës nuk i tha(2X)

U ndamë nga shkolla mbaj mend
Por neve su ndamë për jetë
As kush nuk e zu ventin tend
Dashuria e jonë ka mbet(2X)

U ndamë në erësirë jeta ndarje ka
Por se zemra lamtumirë Zemrës nuk i tha(2X)