Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eduart Dema - Dasma Bujare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  14

Ku ndizet kenga e vallja
Ku digjet shamia flake
Vetem te oda bujare
Qe e ka dolline ne gjak

Se ti nuk je si te tjeret
Qe buzqeshja u eshte tretur
Buzagaz qe kur ke lere
Te keqen e ke per te mbetur

Hajde valle permbi valle
Bekimin zoti ta dha
Se pa ty kjo bote e madhe
Dashuri e paqe s'ka

Fale more zot fale
Shtate dete shtate male
Urojne kur hedhin valle
Per ty moj dasma bujare
Eduart Dëma
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/01/2015


Eduart Dema - Dasma Bujare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dasma Bujare".
3. Video është e këngës "Dasma Bujare", por nuk këndohet nga Eduart Dema.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eduart Dëma:


Komente 0