A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Universi

E mora jeten ne dore,
Se pertok e gjeta,
Ajo ishte e thelle,
Me thika te mprehta
Diku kishte paqe e lumturi
Diku kishte lufte e varferi
Aty kishte krijesa e gjalleri
Disa kerkonin hakmarrje
Disa mbijetese...
Disa thoshin shpesh:
"Me mir te vdes!
Universi ishte i turbullt
Me shije plot
Cdo gje qe ekziston
Ka vlere ne kete bote...

- poem written by Egla Lile


- Submitted by Egla Lile -

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019