A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Trishtim

Hija E Mekatit

Ne murg te erret te e vona
M'ndjek pas shpirti i se keqes
E me ruen, per mos me u largue
S'ka meshire kur lotin e leshue

Dritet bien therror n'fund t'vdekjes
Psheretin dhimbja tue godit mu n'shpirt
E din qe ash e drejta e mekatit tim,
Mundem me la por s'din se si...

- poezi nga Egla Lile


- Poezia u dërgua nga Egla Lile -

Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019