Më mbaj mend (për 1 muaj)

Egzon Pireci - Jakup Ferri Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ç´është ai xhog i kuq e i bardh´
Nga beteja sjell haberin
Heu Mespërmes bjeshkës i bie
Fill i vetëm pa luftëtarin
Si dori i lashtë legjendash
Ai po vjen me vrap drejt pragut
As ujëvarat e Valbonës
Nuk ia lajnë rrëketë e gjakut

Ref.
Jakup Ferri mor ku je
Thërrasin malet me piskam
Tridhjet krena i ka pre
Me shtatë plagë po rri në kambë

Jakup Ferri mor ku je
Thërrasin malet me piskam
Tridhjet krena i ka pre
Me shtatë plagë po rri në kambë

Ndal doriu n´shteg t´oborrit
Shkumbë nga goja e hingëllima
Mbeti trimi n´fushë t´mejdanit
Gjakun e tij e pin´ lendina.
Rrin mbështet si shkrep mbi mal
Rrjedhë lumi valë gjak
Sytë i ka ai tek vatani
Jakup Ferri me bajrak

Ref.
Jakup Ferri mor ku je
Thërrasin malet me piskam
Tridhjet krena i ka pre
Me shtatë plagë po rri në kambë

Jakup Ferri mor ku je
Thërrasin malet me piskam
Tridhjet krena i ka pre
Me shtatë plagë po rri në kambë
Cover: Këngë Trimërie - Këngë Për Jakup Ferrin
Egzon Pireci
Publikimi: 02/10/2021
Muzika: Kolë Susaj
Teksti: Marash Mëhilli
Orkestri: Za
Violinë - Mentor Sylejmani
Gitarë - Astrit Stafai
Piano & Sint - Faton Kajtazi
Bas Gitarë - Reshat Beqiri
Tupana - Nesim Maxhuni
Klarinet - Sinan Kajtazi
Audio - Xhavit Hajdari
Udhëheqës I Orkestrit Dhe
Mix & Mastering - Sinan Kajtazi
Producent - Drenis KrasniqiEgzon Pireci - Jakup Ferri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jakup Ferri".
3. Video është e këngës "Jakup Ferri", por nuk këndohet nga Egzon Pireci.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Egzon Pireci:


Komente 0