Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Elbansan Munishi - Tradhtare S`të Desha  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

27/09/2009

2009-09-27T09:15:19+00:00Erdhe n'jeten time
Un te pranova
Dija shum besnike
Por u gabova

Vendin qe ma dhe moj
Shpejt e harove
Per pak more endren
Fat qe u largove (2x)

REF:
Te Dua tha zemra
Ti nuk e degjove
Te Dua tha shpirti
Ti nuk e besove
Te Dua than syt
Ti nuk i lexove
Te Dua tha buza
Ti nuk e kuptove

Te ndaloj buzqeshja
Mbi lotin e ngrir
Tradhtare ste deshta
Nga un Lamtumie lamtumir lamtumir (2x)

Faji u be lot
Loti u be dhimbje
Jeta u be e ftoht
Akull me mashtrime

Ndarje ne nje rrug moj
Jo nuk ka ma kthime
Haram paq ti puthjen
Haram puthjen time

Te Dua tha zemra
Ti nuk e degjove
Te Dua tha shpirti
Ti nuk e besove
Te Dua than syt
Ti nuk i lexove
Te Dua tha buza
Ti nuk e kuptove

Te ndaloi buzqeshja
Mbi lotin e ngrir
Tradhtare ste deshta
Nga un lamtumir lamturmi lamtumir


Ky tekst u dërgua nga Nina-b   Tingulli
Më Shumë Këngë Nga Elbasan Munishi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet