Më mbaj mend (për 1 muaj)


Elbasan Munishi - Ennderr Dashurie
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ennderr Dashurie".
3. Video është e këngës "Ennderr Dashurie", por nuk këndohet nga Elbasan Munishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Elbasan Munishi - Ennderr Dashurie  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

05/12/2018

2018-12-05T16:51:15+00:00Enderr dashurie
Bukuroshe moj sy shkruar
Tmarsha flokun n’kto dy duar
Pse mshetit endrrave tmija
Gjith andej ka eshte Shqiprija
Sa npollog si lule fushes
Sa n’ujvarat e Mirushes
Prej Çamerie e Janine
Mcon n’Preaheve asaj lugine
Ref:
Si ylber me ngjyra ngjyra
Kuq e bardh moj po tshkrep ftyra
Bukuroshe moj sy shkruar fatin tim e ke ne duar
Kush po t’sheh po mbushet n’mall
T’gjallt po i mbyt t’vdekurit po i ngjaall

Prej Ulqini deri n’Vlore
Cdo nate hecim dore per dore
Nuk e di me cka mka mbet
Vec ta bojm enderren t’vertet
Une te gjeta ku do ike
Reth e m’reth Shqiperis etnika
Ksaj dashnie skem cka presim
Vec kuroren ku t’ja cesim


Ky tekst u dërgua nga Vuki
Më Shumë Këngë Nga Elbasan Munishi:


Komente mbi këtë këngë