Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elbasan Munishi - Avanturiste  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

05/12/2019

2019-12-05T16:00:02+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Avanturiste" kënduar nga Elbasan Munishi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Elbasan Munishi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Flakron Voca - Avanturiste

N`holiwood nuk po jetojm
Ta kem jeten fill me ngjyra
Dashurin duhet ta mbrojm
Qe tmos kemi 100 fytyra

Dam e bere jeten time
Harove ato kujtime
Kur une zemren ta dhurova
Tash cdo gje mbaroj

Ref.x2
Jo ste dua vash avanturiste
Qe ma fale dashurin me kiste
Duke shkelur mbi mua qe te dua
Theve besen qe ma dhe mua

N`holiwood nuk po jetojm
Ta kem jeten fill me ngjyra
Dashurin duhet ta mbrojm
Qe tmos kemi 100 fytyra

Dam e bere jeten time
Harove ato kujtime
Kur une zemren ta dhurova
Tash cdo gje mbaroj

Ref.x2
Jo ste dua vash avanturiste
Qe ma fale dashurin me kiste
Duke shkelur mbi mua qe te dua
Theve besen qe ma dhe mua

Smail Puraj - Avanturiste

avanturiste avanturiste

je mesu ka 2 dashnor me nje her me i pas me tradhtu e ma mashtru pa faj zemrat me i plas se dikan ti e lendon ty aspak sti intereson avanturiste po kjo loj me mu ste shkon

ref x2
avanturiste avanturiste ska me ta qit me mua jo ket loj qe e nise

ti gajle se ke aspak dikuj me than te du sa kthe ne tjter qka i ke than ti ke harru se dikan ti e lendon ty aspak sti intereson avanturiste por kjo loj me mu ste shkon

ref x4
avanturiste avanturiste ska me ta qit me mua jo ket loj qe e nise

Daim Lala - Avanturiste

A ke zemer a ke shpirt
me genjen ti gjdo dit
un prej teje se kom prit
avanturiste je ndashuri

a ke zemer a ke shpirt
me genjen ti gjdo dit
un prej teje se kom prit
avanturiste je ndashuri

Ref:2x
nuk jam nje o shpirt qe menove ti
ta dhash dashurin ma ktheve me tradhti
te kam desht me shpirt e ti me genjeve
avanturat tuja mu ma thyn zemer

Ti se dite qka eshte dashnija
ka met vra ty perendija
ndoshta une kam gabu
se ne ty jam dashuru

Ti se dite qka eshte dashnija
ka met vra ty perendija
ndoshta une kam gabu
qe me zemer kam dashuru

Ref:4x
Nuk jam nje o shpirt qe menove ti
ta dhash dashurin ma ktheve me tradhti
te kam desht me shpirt e ti me genjeve
avanturat tuja mu ma thyn zemer

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Elbasan Munishi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet