Elda Ahmeti Poezi
Elda Ahmeti

Tema: Poezi Për Kosovën


Lufta

Ah Kosovë sa shumë durove
Ti për neve kurrë s'u dorzove
Luftuam një për tgjithe e tgjithe per nja
Deri sa nuk e lam asnje shkja

Mitrovicën e lan te ndarë
Pjesën Veriore shumë pak e kemi parë
Por Mitrovica është veq e jonja
Te gjithë shkiet do t'i shkatërrojna

Drenicën e lajtën në gjak
Te gjithë ne nxjerrem hak
Kush ma prek Kosoven time
Asgjë tjetër veq NGUSHLLIME

Shalën e bajgorës e mbushen varre
Por ka shumë trima e është krenare
Trimat e saj veq përpara
Per tluftuar është e para

Ne pak e ata shumë
Te luftojme dimë dhe në gjumë
Ata shumë e ne pak
Po e lype të lajm me gjak

Po spatëm tanke luftojme në kembë
Po spatëm pushkë i hajmë me dhëmbë
Po nuk ditëm do të mesohemi
Por asnjeher nuk do te dorezohemi

- Poezi nga Elda Ahmeti


- U dërgua nga Elda Ahmeti -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Më shumë nga Elda Ahmeti


Komente 0