Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  122
 • Emri i Vërtetë:
 • Entela Fureraj
 • Vendlindja:
 • Fier 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Greqi 
 • Mosha:
 • 34 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Eleni Foureira është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo sot njihet si një prej artisteve më të suksesshme në Greqi duke numëruar me mijëra fansa, të cilët e ndjekin jo vetëm për muzikë por edhe për stilin e saj teper ekstravagant. Shqiptarja Eleni Foureira ka folur dje ekskluzivisht për revistën e njohur ndërkombëtare “People” ku mes tjerash ajo tregon edhe për lidhjen e saj me Shqipërinë. “Që kur jam larguar nga Shqipëria, në moshën një vjeçare nuk jam kthyer më”, është shprehur artistja, emri i ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Eurovision

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë Koment

Gypsy Woman - Ep (2019)

★★★★

Vasilissa (2017)

★★★★

Anemos Agapis (2014)

★★★★★

Ti Poniro Mou Zitas (2012)

★★★★

Eleni Foureira (2010)

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Eleni Foureira, Entela Fureraj

Komente 0