Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eleni Myrtaj & Polo Nexhipi - Prinderit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prinderit".
3. Video është e këngës "Prinderit", por nuk këndohet nga Eleni Myrtaj & Polo Nexhipi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eleni Myrtaj & Polo Nexhipi - Prinderit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika:

Vani Rushiti

Muzika & Teksti:

Vojsava Alia

Teksti:

Romeo Imeraj

Komente

Asnjë Koment

18/11/2020

2020-11-18T15:00:10+00:00


"Prinderit" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Eleni Myrtaj & Polo Nexhipi.
Do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni me tekstin e kësaj kënge.
Videoklipi nga Eleni Myrtaj & Polo Nexhipi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ibish Krasniqi - Prinderit

Prindve Zemra ju pelcet
Kurè i braktisin femit e vet
U bushet Zemra vaj e lotè
Kurrè nuk kanè gezime n'ketè Botè

Prindet te sjellen nè ket Botè
Qite gishtin ti ne kokè
Mos i banè ti me lotè
Nuk ti fal i madhi Zoté


Kudo nè Botè ti qe shkonè
Gjitheher prindi per ty mendonè
A ka hanger a ka pi
A eshtè mir femiaj i tij

Refren:
lumi aj prindet qe i donè
Jetè tè lumtun Zoti i bonè
Kèshtu ka than Muhamedi
Hiq pa shybe e ka Xhenetin

Atà te rriten te shkollunè
Rrugen e drejtè ta tregunè.
Qe ta kesh jeten ma te mire
Per ta ishte bolle veshtirè

Kudo nè Botè ti qe shkonè
Gjitheher prindi per ty mendonè
A ka hanger a ka pi
A eshtè mir femiaj i tij


Refreni:lumi aj prindet qe i donè
Jetè tè lumtun Zoti i bonè
Kèshtu ka than Mudamedi
Hiq pa shybe e ka Xhenetin

Xhesika Ndoj - Prinderit

Ne cdo rruge te jetes
ku me ka shkel kemba
me forcoj dashnia
qe me dha bab e nana

Ose jane dy zemra
qe dine me dasht shume
miresia e tyre
rrjedh ne jete si lum

Buzeqesh ne syte e prindit
dhe halle ti kur ke
me keshilla mendime
aty shpetimin gjen

Buzeqesh ne syte e prindit
dhe halle ti kur ke
me keshilla mendime
aty shpetimin gjen

Ose jane dy sy
qe shohin me mall
gjitha rruget e jetes
nisin me hallall

Ose jane dy zemra
qe dine me dasht shume
miresia e tyre
rrjedh ne jete si lum

Buzeqesh ne syte e prindit
dhe halle ti kur ke
me keshilla mendime
aty shpetimin gjen

Buzeqesh ne syte e prindit
dhe halle ti kur ke
me keshilla mendime
aty shpetimin gjen

Eranda Libohova & Irma Libohova - Prinderit

eranda-fjal e dashur bab e nene
silva-fjal e par qe kemi thene
irma-na jep forc na ben me krahe
silva-fjala nen edhe baba(2x)

ju qe mateni me henen
neve na mesuat kengen
ju na rritet me kimete
nina-nana qe ne djepe (2x)

ref.prinder ne zemer ju kemi
ju mburoja ne melhemi
kur te jemi prinder ne
prap per ju do te bejme be
prinder ne zemer ju kemi
ju mburoja ne melhemi
jap e marr nje mij bekime
per ty bab e nena ime(2x)

hejeje hejeje o per ty bab e nena imeeee

fjale embel prinderore
dashuria shekullore
per baban tim e marr
kengen time time s'do ta le(2x)

ju qe mateni me henen
neve na mesuat kengen
ju na rritet me kimete

ref.prineder ne zemer ju kemi ........

ne zemerrrrr ju kemiiiii (2x)
nina-nana qe ne djepe (2x)

ref.prinder............
Më Shumë Këngë Nga Eleni Myrtaj:


Komente mbi këtë këngë