Elhaida Dani

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  194
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Itali 
  • Mosha:
  • 26 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Elhaida Dani është një këngëtare shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ajo është një këngëtare mjaft e talentuar dhe një fituese e lindur. Ka vetëm medalje ari për të në gati çdo kompeticion ku merr pjesë. Ka studiuar piano që në moshën 6-vjecare në shkollën ‘Prenkë Jakova’ në Shkodër. Ka marrë pjesë në talent–show “Star Academy”, ku është shpallur fituese në vitin 2009. Më pas ka marrë pjesë në festivale ndërkombëtare si në Rumani, Bullgari etj. dhe në të gjitha është shpallur fituese e çmimit te madh. Në vitin ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Finaliste në

Eurovision

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Fituese e

Star Academy Albania

Profili

Twitter

Faqja

Zyrtare

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtareElhaida Dani (Ep) (2013)


Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Amazing
Më Mbaj
Baciami E Basta
Në Jetë!
I'm Alive
Si Asnjehere
Let It Go (Lascerò)
The Otherside


Përkthime (18)


Artistë Të Ngjashëm:

Klea Huta

Samanta Karavella

Kejsi Tola

Greta Koçi

Xhensila Myrtezaj

Eni Koçi

Enca

Ronela Hajati

Linda Halimi

Dhurata Ahmetaj


Tags: Elhaida Dani, Elhaida, The Voice Of Italy

Elhaida Dani në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë