Më mbaj mend (për 1 muaj)

Elhaida Dani - Mijera Vjet Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38Mijera vjet,sme mjaftojn per nje jete,
Se ne cdo sekond un marr frym dhe jetoj,
Ti ti qe rreh brenda meje te sheh,
Ndjenj qe stine nuk njeh nuk njeh dimer e vere,
Emer jo ste gjej ste pres te shoh,
Fshehur do te mbaj si nje thesar,
Zemra te ka te shenjt mijera jete per ty ja vlejn,
Ti nje emer mban je shenj e rrall,

Jo ste shoh ne sy por te ndjej je aty,
Ti je pasuri enderr je pakufij,
Nuk me flet me fjale me jep frym me mban gjalle,
Ndjenj qe stine nuk njeh nuk njeh dimer as vere,
Emer jo ste gjej ste pres te shoh ,
Fshehur do te mbaj si nje thesar,

Zemra te ka te shenjt mijera vjet per ty ja vlejn,
Ti nje emer mban je shenje e rralle,
Jo leshoh nga lart si nje yll i zjarrt,
Drrit qe mbi re buzeqeshur me qesh,
Drrit e ku ska diell ti prap rreze perciell,
Ti ne shpirt me rri perjetesisht dashuri,
Emer jo ste gjej ste pres te shoh,
Fshehur do te mbaj si nje thesar,

Zemra te ka te shenjt mijera jete per ty ja vlejn,
Ti nje emer mban je shenj e rrall,
Jo ste pres te shoh,
Fshehur do te mbaj si nje thesar,
Zemra te ka te shenjt mijra jete per ty ja vlejn ,
Ti nje emer mban je shenj e rrall.


Ky tekst u dërgua nga  AnnonimElhaida Dani
Publikimi: 26/12/2011
Festivali: Festivali i 50-të në RTSH
Muzika: Endri Sina
Teksti: Sokol Marsi
Orkestrimi: Endri Sina


Elhaida Dani - Mijera Vjet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mijera Vjet".
3. Video është e këngës "Mijera Vjet", por nuk këndohet nga Elhaida Dani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Elhaida Dani:


Komente 0