Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eli Fara - Dhe Ne Vdeksha Mos Me Qani

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dhe Ne Vdeksha Mos Me Qani".
3. Video është e këngës "Dhe Ne Vdeksha Mos Me Qani", por nuk këndohet nga Eli Fara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eli Fara - Dhe Ne Vdeksha Mos Me Qani  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Këngë e albumit:

"Kolazh"

Këngë e albumit:

"Po Te Pres"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1997

1997-11-30T23:00:00+00:00Kam nje hall
te madh o moj ne zemer
kuj t'i qahem
kuj t'i renkohem
e kuj t'i qahem
e kuj t'i renkohem
tu qahem maleve
malet largohen.

Tu qahem fushave
fushat zbukurohen
tu renkohem cupave
cupat martohen.

(ref.)

Edhe ne veksha
mos me qani
as me uje moj mos me lani
o as me uje
e as me vere
po me lotet e asaj se mjeres.

E ti moj ure
hajde moj me zinxhira
o ndezur jane
40 kandila.
E ti moj ure
hajde moj me zinxhira
o ndezur jane
40 kandila.

Binin kembanat
bienin e s' pushonin
nje te mjere ne dhe
mbulonin.
Binin kembanat
binin e s'pushonin
nje te mjere ne dhe mbulonin.

(ref.)

Edhe ne vdeksha
mos me qani
as me uje moj mos me lani
o as me uje
e as me vere
po me lotet easaj se mjeres.
O as me uje
edhe as me vere
po melotet e asaj se mjeres.


Ky tekst u dërgua nga  Eliosshuli
Më Shumë Këngë Nga Eli Fara:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet