Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eli-G - Dashurija Jone
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashurija Jone".
3. Video është e këngës "Dashurija Jone", por nuk këndohet nga Eli-G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Eli-G - Dashurija Jone (Feat. Elsida Sinaj)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

27/10/2012

2012-10-27T17:55:47+01:00djalii - eli-g
Po kapi lapsin n'dore e po shkruj per ne te dy..
Po shperthej ndjenjat qe kam Une per Ty..
Po mundohem me ta tregu me vepra..
Se vetem Ti je per mu e nuk ekziston tjetra..

Me fol per Ty s'po mundem ndjenjat me i pershkru..
Nuk e di as vete pse kaq shum Ty po t'du..
Qe m'bon dikush per veti kaq lehte se kam mendu..
Ma ke rremby krejt zemren e me Ty jam dashuru..

Pjesa 2. (Vajza) elsida .

Shume rastesisht u takuam ne tdy..
Por forca e fatit deshi qe Une te isha me Ty..
E di shume mire qe Zoti me degjoi..
kerkova une nje Engjell dhe Ty te dergoi..

Kerkova dashuri, buzeqeshje e lumturi..
Pikerisht gjerat qe zoteron Ti..
E sot me shume se kurre dua ta degjoj
fjalen Te Dua.. ne buzet e tua

Ndonjehere ne grindemi, por s'te mbaj inat..
Ti me ben te ndihem, vajza më me fat..
Se ke idene cfare ndjenjash brenda me zgjon..
Thjesht dua te te them FALEMINDERIT QE EKZISTON..

Refreni: (Vajza)…..elsida
Se di a e kupton por tani Ti je Qielli per mua..
Dua te jem Pergjithmone ne krahet e tua..

Pjesa 3. (Djali) Eli-g

ti Ke hy si nje Engjell papritmas n'jeten time..
Me dhe lumturine e m'fale plot gezime..
Per kete t'falenderoj Ty vogelushja ime..
Qe i solle kuptim serish jetes sime..

Me bere te kuptoj shum gjera ne ket jete..
Me bere te kuptoj qe jeta eshte e shtrenjte..
Me bere te kuptoj qe ja vlen me jetu..
me perpara kjo fjale nuk kishte vlere per mua..


Ky tekst u dërgua nga  EliGofficI
Më Shumë Këngë Nga Elsamed Senaj (Eli-G):


Komente mbi këtë këngë