Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eli-G - Ama
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ama".
3. Video është e këngës "Ama", por nuk këndohet nga Eli-G.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Eli-G - Ama (Feat. Albana Mesuli & Labinot Rexha)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika & Orkestrimi:

Marenglen Boja

Teksti:

52oni

Video Produksioni:

MAX Production

Komente

Asnjë Koment

04/08/2015

2015-08-04T17:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ama" kënduar nga Eli-G.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 12 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
12

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Marenglen Boja
Teksti: 52oni
Orkestrimi: Marenglen Boja
Video Produksioni: MAX Production

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Olsi Bylyku & Lorenc Hasrama - Ama

[Lorenc:]
Ajajajajajaj ajo nuk don drama po don columbiana,
Ajajajajajaj ama zemren ama, zemren tone ama,

[Olsi:]
Ajo sduket seksi vetem kur ben selfi kur don kur
doli prej benzi krejt rrugen e cmendi
Kur doli prej clubi krejt kaos mileti e kur doli prej
deti krejt plazhin e treti,
Ia Kom lyp nje kiss-kiss je tu lujt shume pis-pis bashk
dukena perfekt une si gang e ti miss black si cokollata e
dor pina colada mamma e ben jeten like hakunamatata.

[Lorenc 2x:]
Ajajajajajaj ajo nuk don drama po don kolumbjana,
Ajajajajajaj ama zemren ama, zemren tone ama,

Ca me bo tash ca me bo tash ej du me t'pas ngat du
me t'pas ngat,mi ke mare mend mi ke mar krejt i kam
lo krejt vec me ty me nejt.

[Olsi:]
Ajo m'pelqen shume kur po kcen m'pelqen kur i flas
edhe nuk ma kthen, kur e thirri n'tel nuk ma çel prap
m'pelqen, m'pelqen, m'pelqen.

[Lorenc 4x:]
Ajajajajajaj ajo nuk don drama po don kolumbjana,
Ajajajajajaj ama zemren ama, zemren tone ama,

Uki - Ama

Ska raki qe ma huq sikur ti o nah nah
falma falma kur nuk rri urt ti falma
po ska asnjo qe munet venin me ta nxon baby
se krejt pikat pikat pikat e dobta mi ke msu ti
qika qika qika qika plot ti je kulmi
krejt deshirat hajde thumi une ti plotsoj

kur jena veq un e ti sheqer
ma tmiren prej meje e merr
sonte sikur asniher po du met pas

Ref:Dime que me quieres, dime que me amas
tripa pse po bon kur e di qe po m’don
zemren tone ti ama 2x

2:

Djeg si zjarri
prap veten sun e nali
ti pe din ani
aaaaa...

se krejt pikat pikat pikat e dobta mi ke msu ti
qika qika qika qika plot ti je kulmi
krejt deshirat hajde thumi une ti plotsoj

kur jena veq un e ti sheqer
ma tmiren prej meje e merr
sonte sikur asniher po du met pas

Ref:Dime que me quieres, dime que me amas
tripa pse po bon kur e di qe po m’don
zemren tone ti ama
2x

Rela - Ama

A ma jep, A ma jep
zemren tone baby boy
A ma jep, a ma jep
se per qato un kom nevoj

A ma jep, a ma jep
zemren tone ti mu boy
A ma jep, a ma jep
mes neve dyve ska mo loj

Si me ty un,si pa ty un
ka mu kon gjithmon e njejt.
A don ti,a sdon ti
e di qe me ty ja ka vlejt
menimet per ty nuk nalen
gabimet jo nuk falen
amo ni sen prej teje pe du

A ma jep, A ma jep
zemren tone baby boy
A ma jep, a ma jep
se per qato un kom nevoj

a ma jep, a ma jep
zemren tone ti mu boy
a ma jep, a ma jep
mes neve dyve ska mo loj

Oo, a po don a po don don ti
Oo . po du me kon un veq me ty
se zemra jem veq ty o ka tdon
po du me kon kallxom ti a don

menimet per ty nuk nalen
gabimet jo nuk falen
amo ni sen prej teje pe du

A ma jep, A ma jep
zemren tone baby boy
a ma jep, a ma jep
se per qato un kom nevoj

a ma jep, a ma jep
zemren tone ti mu boy
a ma jep, a ma jep
mes neve dyve ska mo loj

Oo, a po don a po don don ti
Oo po du me kon un veq me ty
se zemra jem veq ty o ka tdon
po du me kon kallxom ti a don

A ma jep, A ma jep
zemren tone baby boy
a ma jep, a ma jep
se per qato un kom nevoj

a ma jep, a ma jep
zemren tone ti mu boy
a ma jep, a ma jep
mes neve dyve ska mo loj

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Elsamed Senaj (Eli-G):


Komente mbi këtë këngë